Хиты актуальны сотни лет, шведско-украинский проект SWIЖЕ представляет Folk Now — музыкальное путешествие Европой, от зажигательных балканских мелодий до мощных ритмов Скандинавии.
До народної музики кожен з них ішов своїм шляхом. Скрипаль Михайло Качалов, наприклад, грав класику, поки вісім років тому йому не запропонували приєднатися до ірландського фолькового гурту. Кларнетист Понтус Естлінґ виступав з рок-групою. Керсті Юанссон хоча й з самого початку вивчала скрипку з акцентом на фольк-музиці, маленькою дівчинкою мріяла потрапити в Боллівуд...
Близько місяця тому чотири українські музиканти та троє шведських вперше зустрілися в Стокгольмі і вже після тижня репетицій мали успішний концерт. Їм це вдалося, навіть не розуміючи мови одне одного, — вони говорили через музику. Самі музиканти вважають, що фольк може з’єднати всі країни, адже це те, що створюється разом. А грати таку музику, на їхню думку, один із найкращих способів зустріти нових цікавих друзів — музиканти живуть в усьому світі.
Отже, учасники проекту:
Triller/Швеція: Понтус Естлінґ (кларнет/губна гармоніка), Ерик Ронстрем (гітара), Керсті Юанссон (скрипка). Triller є унікальним шведським гуртом, музиканти якого віднайшли пісні з майже забутих у плані фольк-музики шведських провінцій Вестер’єтланд, Нерке та Готланд.
Бурдон/Україна: Олена Єременко (скрипка) , Михайло Качалов (скрипка). Гурт створено у Львові в 2002 році — задля того, щоб грати музику на основі народних танців в максимально живий спосіб. Бурдон починав саме зі скандинавcької музики, далі в програмі з’явилися також бельгійські, англійські, провансальські, сицилійські та турецькі танці. А останнім часом учасники гурту зосередилися на музиці Карпатії.
Топоркестра/Україна: Сергій Топор (акордеон), Ірина Шикура (спів). Про Топоркестра неможливо знайти жодної інформації. Проте, так само неможливо уявити й жодної етно-музичної події в Україні, де б не звучали румунські, молдавські та українські пісні від цього гурту.
Про тур:
Івано-Франківськ — 19 жовтня о 19:00, «Химера» (вул. Чорновола, 33), вхід — 5 грн.
Львів — 21 жовтня о 20:00, «Хмільний дім Роберта Домса» (вул. Клепарівська, 18), вхід — 10 грн.
Одеса — 23 жовтня о 20:00, «Вихід» (вул. Буніна, 24), вхід — 15 грн.
Донецьк — 25 жовтня о 21:00, Gung’Ю’bazz (б-р Шевченка, 3), вхід — 20 грн.
Київ — 27 жовтня о 21:00, «Хмільна бочка» (вул. Шевченка, 3Б), вхід — 30 грн.
Організатори проекту:
„Зелене досьє” (Україна) — http://www.dossier.kiev.ua
RfoD, Національне товариство народної музики і танцю — http://www.rdof.se, http://www.stallest.st
Більше про проект SWIЖЕ — http://www.swizhe.in.ua
! | Rosalya: |
Офорлмляем правильно название!!! В следующий раз будем искать тему в корзине. |